1 Mayıs 2009 Cuma

It Girl : Dilay KemerHaftanın It Girl'ü 1988 Antalya doğumlu Dilay Kemer.
Yeditepe Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisi Dilay, aynı zamanda kendi giyim stilini yansıtan fotoğraflarına yer verdiği Letsgetitstyle-d blog'unun yazarı. Dilay, vaktinin büyük bir kısmını spor yaparak ve film izleyerek değerlendiriyor ve fırsat buldukça sevdiği sanatçıların konserlerine gidiyor.


1.Kendini 3 kelime ile tanımlar mısın?
Tam bir oğlak kadını, alışverişkolik ve hayalperest.


2.Modayla nasıl ilgilenmeye başladın?
Küçükken Barbie'lerim için kıyafetler çizerdim, bulduğum kumaşları kesip biçer, onları giydirirdim. Zamanla elime gecen tüm parayı moda dergilerine ve alışveriş merkezlerine yatırmaya başladım, hatta Antalya'daki odamda koca bir duvar, dergilerden kestiğim modellerin resimleriyle ve editorial'larla dolu. :) Annemin de etkisi çok büyüktür bu konuda; Hala onun dolabını karıştırır, genç kızlık döneminden kalma kıyafetlerini bir şekilde kendime uyarlar ve giyerim. Yaklaşık 2-3 yıldır da moda editörü asistanlığı yapıyorum, bu meslek de vizyonumu fazlasıyla genişletti diyebilirim.


3.Giyim stilini özetler misin?
Eskiden çok sık değişirdi tarzım, bir ara rocker oldum, bir ara kokoş kokoş gezdim ortalarda ama artık belli bir tarz oturttuğuma inanıyorum.Tek bir görüntüde sabitlenmek yerine hoşuma gidenleri karıştırıp giyiyorum ama en belirgin kombinin ne dersen sanırım tayt, uzun bir t-shirt ya da kazak, altına da gittiğim yere göre topuklu ayakkabı yada babet.


4.Giyinirken nelerden ya da kimlerden ilham alırsın?
İstanbul'un değişken havası yüzünden, hava durumuna bakmak önceliğim oluyor. Daha sonra da o anki moduma uygun olarak, yıllardır begendiğim fotografları biriktirdiğim klasörümden birşeyler seçiyorum. Bir de evde hep Fashion Tv açıktır, oradan da gözüme çarpan birşey olursa kendime göre uyarlayıp hazırlanıyorum.


5.En sevdiğin tasarımcılar hangileri?
Karl Lagerfeld aşığıyım. :) Ayrıca Marc Jacobs, Alexander Wang, Alessandro Dell'Aqua, Cristobal Balenciaga, Christophe Decarnin, Dean & Dan Caten.

6.Giyim konusunda seni en çok etkileyen insanlar hangileri?
Özgün olan her insandan etkileniyorum. Bazen sokakta gördüğüm birinden, bazen takip ettiğim moda blogger'larından bazen de stilini beğendiğim ünlülerden.


7.Nerelerden alışveriş yaparsın?

İmkanlarım doğrultusunda beni en çok tatmin eden yer Zara. :) Daha sonra Topshop ve ayakkabılar için de Nine West.


8.Hangi ünlü ile BFF olmak isterdin?
Şuan gözde olan tüm yabancı modellerle ve tasarımcılarla. İsim vermek gerekirse modellerden, Chanel Iman olabilir, tasarımcılardan da Marc Jacobs'ın kankisi ve ilham perisi olmayı çok isterdim.


9.En sevdiğin şarkı hangisi?
Bir Victoria's Secret Fashion Show aşığı olarak, o yıl Show'da ne çaldıysa favorim oluyor genelde.O şarkıları iPod'umda dinlerken defile gözümün önünde canlanıyor. :) Bu yılki favorilerim The Killers - Human,The Ting Tings - That's Not My Name.


10.Çantanda mutlaka bulundurduğu 3 şey nedir?
Para, anahtar ve lipstick.


11.10 yıl sonra nerede, ne yapıyor olmak istersin?
En sevdiğim soru bu oldu. :) 10 yıl sonra asıl yerleşim yeri New York olan ama işleri dolayısıyla tüm dünyayı gezen,Vogue'a defalarca kapak olmuş ve Victoria's Secret'ın kadrolularından olmuş bir supermodel olmak isterdim ve inancım sonsuz. Mutlaka olacağım. :)


4 yorum:

esra dedi ki...

çok şanslısınız

Esther dedi ki...

seviyorum onu, mümkün olduğu kadar sık takip etmeye çalışıyorum :) ve umarım bütün istekleri çok çok kısa bir zamanda en güzel şekilde gerçekleşir :)

diLay dedi ki...

seda baby çok tesekkür ederim ,ikimizin istekleri de işalah gercekleşsin!
Efe biatch sana da tekrar tesekkür ediyorum burdan bni konuk ettiğin için..
öpüyorum ikinizi de love u both!

Serap dedi ki...

Arzuladığı yerlere hergün daha çok yaklaşıyor. Bence çok başarılı.